Андрій Качур народився 24 серпня 1993 році у містечку Мала Виска на Кропивниччині. Андрій — професійний спортсмен. Належить до харківської команди з пара-арм-рестлінгу, входить до Національної збірної України з пара-арм-рестлінгу. Чоловік має фізичну інвалідність. До 24 лютого 2022 року Андрій Качур жив у Харкові. Працював у сфері ІТ і готувався до Чемпіонату України з пара-арм-рестлінгу.
Після 24 лютого життя розділилося на до і після... В мене були прекрасні плани на цей
рік — і на жаль, так сталось, що в мене все відібрали”.
“ПОЧАЛОСЬ,
ЯК У НАШИХ ДІДУСІВ І БАБУСЬ,
О 5-ІЙ РАНКУ”
Зранку 24 лютого 2022 року Андрія розбудив дзвінок друга.
Він каже: «Андрію, війна почалася! Давай швиденько збирайся, їдь додому, навіть не в Київ, а до батьків»… Я, чесно, йому не повірив і ліг далі спати. Але сон мій був недовгий, тому що я почув вибухи, почув літаки, почув масову істерику на вулиці й швиденько почав думати, що робити. Мені, напевно, повезло, тому що я жив на першому поверсі й у мене було бомбосховище — буквально 50 метрів від під’їзду. Я перебував там до вечора, поки все це стихло”.
Поговоривши з тренером, Андрій прийняв рішення про евакуацію. Хоча спершу чоловік ставився досить скептично до цього. Він вважав, що атаки припиняться за кілька днів.
На той час я вже знав, що диверсанти проїхалися по Харкову, розкидали всілякі не дуже добрі речі, які не можна підіймати. Я вийшов з квартири, щоб їхати на вокзал. В моєму під’їзді я побачив чорний пакет. Це вже була ніч… І там були сходинки, в мене не було змоги якось їх обійти. Зістрибнути я не міг, тому що на милицях… І я просто подумав, що, можливо, обійдеться. Бо я жив в такому районі — я не на Салтовці жив, а в районі 71-го, страждає до сих пор. І я почав спускатися по сходинках. І тут повіяв вітер, і цей пакет з’явився. В мене все захололо, буквально на секунду. Але потім я зрозумів, що це був просто пакет, і він просто полетів. Сів я в таксі, ми їхали по всьому місту — дуже страшно, все горіло десь далеко, були спалахи”.
Тренер допоміг Андрію сісти на потяг до Кропивницького. Вже через два дні залізничний шлях, яким прямував цей поїзд, розбомбили. Зранку, 25 лютого, чоловік прибув до своїх батьків у Малу Виску на Кропивниччині. В Андрія виникла апатія. Він втратив роботу. Йому було важко змиритися з тим, що його життя змінила війна, що всі зусилля та ресурси, які були вкладені у спортивну кар’єру, змарновані.