Надія Вороневська народилася 5 грудня 1974 року у селі Коробки Каховського району на Херсонщині. Її чоловік, Олександр Вороневський, народився 8 грудня 1971 року в селі Любимівка Каховського району на Херсонщині. Надія та Олександр виховують трьох синів: Дмитра, народженого 14 березня 1995 року, Нікіту, народженого 15 лютого 2008 року та Дениса — 4 серпня 2017 року. Дмитро та Нікіта мають інвалідність.
До 24 лютого 2022 року сім’я Вороневських проживала в селі Ювілейне Олешківського району Херсонської області. Подружжя займалося агробізнесом.
“Ми мали стабільне, прекрасне, спокійне життя, в якому ми працювали, відпочивали, навчалися, гралися, ходили на всі гуртки, де тільки могли. 24 лютого все скінчилося. Все: і школи, і садочки, і робота, і бізнес”.
“НАС ОКУПУВАЛИ”
23 лютого 2022 року, звечора, Олександр наготував сільськогосподарську продукцію, яку планував везти на ринок для продажу наступного дня. З самого ранку 24 лютого до нього подзвонив товариш і сказав, що почалася війна. Село Ювілейне окупували одразу — 24 лютого 2022 року.
На наших очах проходили війська. Проходили танки, машини, БТРи — все йшло через нас, через наше село. Самольоти, вертольоти… То ми все це побачили в той же день (24 лютого)... Нас не трогали, не чіпали. Ми тільки залишилися без світла і води в той же день на 2 тижні. 8 березня нам, на свято жінок, зробили подарунок — зробили світло… А так — було дуже важко, не знаючи ніякої інформації, не маючи зв’язку”.
Сім’я пробула в окупації майже 5 місяців. Перші два тижні ніхто з села не виїжджав. Першими таку спробу зробили саме Вороневські. Вони були змушені поїхати у Каховку за продуктами для сім’ї та ліками для старшого сина Дмитра. Ціни на продукти значно підвищились.
Хліб вже був 20 гривень. Одразу ж, через два тижні. До того він був 8 гривень. А в селі хліб коштував 25 гривень. Звідки такі гроші брати, якщо ми ще даже нічого не виростили?”.
Каховка стала сірою та моторошною.
Дуже страшно було. От знаєте, як порівняти Каховку, яка вона є і яка вона на той час була, то це було дуже так, жуткувато. Третя година дня, а людей на вулиці немає. Нічого немає. Транспорту немає. Наче вимерле місто”.
Почав діяти “чорний” ринок для купівлі-продажу готівки різних валют. Через певний час люди почали адаптовуватися до нової реальності. Частіше переміщалися по території області, дехто їздив у Крим на закупи, бо поставок товарів на окуповану територію Херсонщини не було. Незважаючи на це, Олександр та Надія призупинили свій агробізнес, бо реалізовувати товар стало неможливо.