Ввечері, 25 лютого, Наталія з донькою та кішкою приєдналися до сім’ї подруги, які евакуйовувалися на Захід України — до Трускавця.
Дорога була дуже складна через те, що ми їхали не по трасі, а об'їжджали якимись іншими дорогами, іншими селами, і вона була дуже-дуже тривала. Ми не розраховували, що будемо так довго в дорозі. Ми їхали до ночі та потім, вночі… Зрозуміли, що нам треба десь переночувати, тому що в автівці було троє дорослих, двоє дітей, собака і кішка. Водію треба було перепочити”.
Тому вони зупинилися в хостелі у Вінниці. Їм виділили для ночівлі господарське приміщення. Зранку, 26 лютого, вони виїхали з Вінниці, і вже під вечір були у Трускавці.
По дорозі був … такий дуже приємний момент. Не пам'ятаю абсолютно, де це було, яка це була місцевість і який це був день дороги, але там було село, в якому жінки пригощали гарячою їжею, пригощали супом, пригощали чаєм і хлібом. Це було дуже доречно, це було дуже… трогатєльно… до сліз”.
Проте дедалі частіше приходило усвідомлення того, що скоро військове вторгнення не завершиться. Надходили щораз гірші новини, збільшувалася кількість повітряних тривог, діти та тварини емоційно складно переносили це все. У цей самий час подруга Наталії, з якою вони евакуювалися з Києва, запропонувала їхати з ними до свекрухи в Німеччину.
Якби я була сама, я б побоялася їхати з дитиною і кішкою кудись. А тут ми вже були разом з подружкою — я розуміла, що буде легше. Я розуміла, що постійно перебувати в Трускавці, в санаторії, не було можливості. Тобто мені б все одно довелося шукати інший прихисток. І невідомо, як будуть розвиватися події та що буде далі”.
5 березня Наталія з донькою та сім’єю подруги виїхали з Трускавця до Німеччини. Чоловік подруги підвіз їх максимально близько до українсько-польського кордону, звідки далі вони йшли пішки. По дорозі вони зустрічали таких самих жінок, як вони: втомлених, стривожених, наляканих, з дітьми чи без, поряд із домашнім улюбленцем чи подругою.
Перетнувши кордон, їм вдалося добратися до найближчої залізничної станції, де місцеві волонтер(к)и надавали українським біженцям/-кам допомогу і підтримку. Звідти Наталія вирушила до Кракова.
На той час у Кракові було дуже багато українських біженців/-ок. Тому черга для отримання тимчасового прихистку була величезна. З огляду на це, чоловік подруги Наталії забронював для жінок з дітьми готель поблизу залізничного вокзалу.
Наступного вечора, 6 березня, вони вирушили до Німеччини.